برج اژدهاها

برج های آژدهاهای رقصان در سئول

برج های«اژدهاهای رقصان»با پوسته فلسی قابل تنفس در منطقه تجاری بین المللی یونگ سان سئول شامل بخش های،مسکونی،اداری و خرده فروشی واقع شده که از برج های باریک و به شدت زاویه دار معلق در اطراف یک هسته مرکزی برخوردار هستند.

این برجک ها به نمایش یک مجموعه چشمگیر از برش های توده ای مورب پرداخته که فضاهای مسکونی شناور خارج از سازه را تشکیل می دهند.

 پوسته فلس مانند این برج ها دقیقان به تنفس ساختمان کمک می کند.

شکاف های میان صفحات همپوشان شامل دریچه های 600میلی متری اجرایی بوده که از میان آنها هوا جریان پیدا کرده و این پوسته را مانند پوست حیوانات قابل تنفس می سازد.

این برج ها همچنین شامل ویژگی های فناوری پیشرفته از جمله گرمایش تابشی و واحد های تولید همزمان سلول سوختی در طبقه زیرزمین هستند.

اژدهاهای رقصان همچنین از مجموعه نیروی خورشیدی فتوولتاییک در سطوح سقف،کنترول های نور مرتبط با نور روز و بازیابی حرارت با استفاده از چیلرهای مرکز گریز برقی برخوردار است.

آدریان اسمیت و گوردن گیل،معماران این مجموعه،مدعی هستند که طرح این برج ها را از برج های سنتی پاگودای کره الهام گرفته اند.

البته این برج های یک و دو که ترتیب457و396متر ارتفاع دارند با هم یکسان نیستند.

برج یک از88 طبقه برخوردار بوده و برش های توده ای در بالا و پائین برجکها به شکل7 هستند.این درحالی است که برش های برج دو با 77 طبقه به شکل مورب در یک خط ممتد کشیده شده اند. این برش ها نیز در الگوی شعاعی در اطراف یک هسته چیده شده که در زمان گردش به دور برج،برای ببنندگان کاملا محسوسند.

در هر دو ساختمان،برش های برجک ها در بالا و پائین شیشه ای بوده که در بالای واحد ها در بالاترین سطوح منجر به ارائه نورهای آسمانی و در زیر واحد ها در پایین ترین سطوح به تامین یک کف شفاف می پردازند.

از این ویژگی ها می توان به عنوان یک فرصت عالی برای ساخت واحد های پنت هاوس دوبلکس با منظره360درجه از مرکز شهر سئول و رودهان در کنار نور کاملا طبیعی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/behsanco/public_html/wp-includes/functions.php on line 3783