رونمای از طرح دفتر مرکزی گوگل در کالیفرنیا

رونمای از طرح دفتر مرکزی گوگل در کالیفرنیا

تصاویری که درادامه مشاهده خواهید نمود، طرح های اولیه ی تصویب شده برای دفتر مرکزی شرکت بزرگ گوگل در کالیفرنیا است.مساحت این فضا،316هزار متر مربع است.این طرح توسط دوشرکت بزرگ معماری دانمارکی بیگ به مدیریت Bjarke ingels  وبریتانیایی به مدیریت Thomas heatherwick ارائه شده است. درواقع می توان این طرح را یک همکاری بین المللی برای طراحی دفترمرکزی یکی از بزرگترین شرکت های دنیا دانست والبته گوگل نیز از سپردن این پروژه به این دو شرکت بزرگ معماری بین المللی و غیر آمریکایی اهداف خود را داشته است.

در طرح پیشنهادی،به جای استفاده ازبتن معمولی ازبلوک های سبک وزنی استفاده شده است و دلیل این امر،نقل وانتقالات احتمالی در آینده عنوان شده است.سایبان های بزرگ شفاف،سرتاسر این ساختمان را خواهند پوشاند واز آنها برای کنترل آب و هوای ساختمان های بزرگ معمولا نیاز به فعالیت و تجهیزات خاصی دارد و دوشرکت همکار در این پروژه از سایبان بزرگ برای کنترل شرایت بهره گرفته اند.

دانیال راد کلیف از مدیران ارشد گوگل،یکی از بخش های جانبی این پروژه را راه اندازی مسیر دوچرخه سواری وپیاده روی و راه اندازی تعداد زیادی مغازه ی خرده فروشی درمسیر ها و راه اندازی یک اکوسیستم پویا پیرامون دفتر مرکزی گوگل عنوان کرده است.

Bgarke ingels مدیر شرکت معماری بیگ و از مدیران این پروژه،درباره این پروژه عنوان نموده است که با توجه به افزایش روز افزون پارکینگ ها پیرامون ساختمان های اداری و فضای شهری،در این پروژه هدف ماخلق فضا و طبیعت سرسبز پیرامون این دفتر کاری بزرگ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/behsanco/public_html/wp-includes/functions.php on line 3783