ساختمان های مدرن

ساختمان های مدرن

معماری مدرن برای همه چیزی دارد حتی اگر نگاه و ایده ی شما مخالف با طیف طراحی باشد،اما هنوز عناصر طراحی مدرن وجود دارد که باعث تجدید نظر شما شود.

اصول معماری مدرن بسیارساده و تمیز است. معماران مدرن خود را از طریق سادگی،دیدگاه های روشن از عناصر ساختاری و اجتناب از جزئیات طراحی های غیرضروری نشان می دهند.

اکثر ساختمان های مدرن از عناصر چوب،فولاد وشیشه برای نشان دادن مواد ساختاری صنعتی استفاده می شود.

نمای ساختمان های مدرنیکی از موضوعات مهم و یکی از اجزای اصلی آن می باشد و بیانگر هویت ساختمان به شمار می رود،یکی از اصول اولیه ی طراحی نمای ساختمان مدرنحفظ محیط داخل از بیرون و همچنین ارتباط موثر فضای بیرونی با محیط داخلی به نحو کاربردی و مناسب می باشد. نماسازی در ساختمان های مدرن امروز یکی از پرطرفدارترین هاست که چهره ی فضای شهری را هم دگرگون ساخته و ظاهری یونیک را به پیرامون بخشیده است.نمای بیرونی ویلا یا آپارتمان شما سبک طراحی داخل خانه را هم نشان می دهد.استفاده از سبک های مختلف در بخش بندی اجزای داخلی و به همان جدیت و دقت در نمای ساختمان های مدرن موجب خلق ایده های جالب و جذابی در این زمینه شده است.

وید در ساختمان های مدرن

وید و آتریوم ،دو فضای متفاوت در معماری هستندکه تفاوت های زیادی با هم دارند و هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند. ویدها فضاهای میان تهی و بازی هستند. بازشوهایی که در سقف ایجاد می شوند و موجب دید بهتر طبقات به یکدیگر می شوند که نتیجه ی آن دلبازتر شدن فضای داخلی و دید کلی خانه است.

تفتوت بارز بین ویدها و آتریوم ها در این است که آتریوم ها در پشت بام های دارای سقف شیشه ای و نورگیر هستند که ویدها این ویژگی را ندارند.از دیگر تفاوت های این دو دیوارهای اطراف آن هاست. آتریوم دارای دیوار شیشه ای می باشد که شما یک فضای الحاقی را حس می کنید و در مقابل دیوارهای تشکیل دهنده ویدها همان دیوارهای از هم فاصله گرفته ی ساختمان است. امروزه در ساختمان های مدرن از این دو بسیار استفاده می شود و کاربردهای زیادی دارند.

نرده و حفاظ ها در ساختمان مدرن

همیشه در نگاه اول در رابطه با نرده و حفاظ ذهن ما به سمت چیزهای ساده می رود در صورتی که حفاظ در طرح و نقش های زیبا و مختلف  کمک خیلی زیادی در جذابیت ساختمان شما می کنند.حفاظ های آکاردئونی،کشویی و شیشه ای از جمله حفاظ هایی هستند که  بسیار شیک و مدرن می باشد و شکل ساختمان را از تکراری بودن دور می کند.

درب و پنجره های مدرن

درب و پنجره از عناصر مهم در ساختمان هاست.درب های چوبی از همه گرانتر و پرطرفدارتر هستند.درب های ساخته شده با چوب گردو و بلوط بسیار زیبا و رایج هستند.درب های فایبرگلاس کمی ارزانتر از درب های چوبی هستند و می توانند کمی شبیه به آنها ساخته شوند و نسبت به سایر درب ها کمتر نیازمند نگهداری است.امروز در کنار ساختمان های مدرن در کنار درب ها از شیشه های بافت دار، شبنم دار و سندبلاست استفاده می شود و شیشه هایی که باعث منشور نور ورودی به منزل شود.درب های عریض با طرح های زیبا هم یکی دیگر از مشخصه های ساختمان های امروزی است.

پنجره های مربعی و مستطیل شکل هم از مرسوم ترین پنجره ها بوده که تا امروز مورد استفاده قرار می گرفته است.امروزه طراحان و معماران به دنبال این بوده اند که روحی تازه به دیزاین خانه ها بدهند.پنجره های چندضلعی، دایره ای،بیضی و … همه ی اینها از شکل هایی هستند که نسبت به پنجره های قدیمی جدیدتر و به روزترند. جنبه عایق حرارتی و صوتی هم امروزه در نظر گرفته می شود. پنجره هایی بوده اند که با وجود دیزاین جدید، کارایی بسیار پایینی در عبور دادن سر و صدای بیرون و همچنین انتقال حرارت داشته اند.

سرویس های بهداشتی

استفاده از کاشی ها و سرامیک های زیبا و همچنین استفاده از مدل روشویی ایده آل از دیگر ویژگی ها در ساختمان های مدرن است.شاید همه فکر کنند که هزینه ای که قرار است برای این موضوع شود، هزینه ی بیهوده ای است، در صورتیکه زیباترین طراحی ها برای دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل باعث می شود هنگام نظافت به آرامش برسید.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در طراحیداخلی سرویس های بهداشتی استفاده از رنگ های مناسب است زیرا رنگ ها نقش مهمی در ایجاد احساس افراد نسبت به فضا دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/behsanco/public_html/wp-includes/functions.php on line 3783