موزه ملی دریانوردی دانمارک

موزه ملی دریانوردی دانمارک


عنوان پروژه:موزه ملی دریانوردی دانمارک
محل پروژه:هلسینگور،دانمارک
طراح:گروه معماری بیارک انگلس


موزه جدید دریانورد دانمارک در یک حوض خشک مخصوص تعمیرات کشتی در نزدیکی قلعه تاریخی کرونبرگ ساخته شده است.بخاطر حفاظت از قلعه و اهمیت میراث جهانی آن،تصمیم گرفته شد موزه که قبلا در دیوارهای قلعه قرار داشت به جایی در نزدیکی آن متقل شود.این سایت به مدت یک قرن محل یک کارخانه کشتی سازی بزرگ با ماشین آلات صنعتی زیاد بود.حوض خشک این کارخانه که تا همین اواخر متروکه رها شده بود به عنوان محل ساخت موزه جدید انتخاب شد.
برای طراحی ساختمان موزه یک مسابقه معماری با خواسته های دشورا برگزار شد.اول اینکه بخاطر حفظ چشم انداز قلعه،ساختمان مجاز نبود که بالاتر از سطح زمین ساخته شود. در مرحله بعد بخاطر فرم حوض خشک و عمق زیاد آن ساختمان باید در دو سطح باید اجرا می شود که این مسئله تامین نور طبقه زیرین را دچار چالش میکرد.همچنین حوض خشک برخلاف نامش پر از آب بود. که این مسله باعث ایجاد مشکلات ژئوتکنیکی برای ساختمان می شود.ایده طرح برنده مسابقه که شامل جانمایی فضای موزه در دیواره های اطراف حوض خشک و استفاده از فضای داخلی آن بعنوان یک وید که پل هایی آن را به هم متصل می کند،باعث حل معضلات پیش روی طراحی گردید.برای غلبه بر معضل ژئوتکنیک نیز دیوارهای بتنی جدیدی در سرتاسر فضای حوض خشک ساخته شدند و فضای موزه بین این دیوارهای جدید و دیواره های قدیمی قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/behsanco/public_html/wp-includes/functions.php on line 3783